FAQ

 

W związku z często powtarzającymi się pytaniami od Państwa postanowiłem  odpowiedzieć na kilka z nich na swojej stronie.

Czy posiada Pan zezwolenie na wykonywanie zdjęć w obiektach sakralnych?

Tak, posiadam zezwolenie na wykonywanie zdjęć w obiektach sakralnych, które jest wydawane przez Kurię.

Czy możemy zamówić tylko sesję narzeczeńską?

Oczywiście możecie zamówić tylko sesję narzeczeńską.

Z jakim wyprzedzeniem musimy zarezerwować termin zdjęć ślubnych?

Zazwyczaj moi klienci rezerwują termin na rok przed ślubem, ale nie jest to regułą. Generalnie finalnej rezerwacji dokonujemy po wpłaceniu zaliczki i podpisaniu umowy.

Czy plener ślubny może się odbyć w dniu ślubu?

Tak, oczywiście plener może odbyć się tego samego dnia co ślub, taki mini plener trwa do godziny.

Na jakim sprzęcie pracujesz?

Pracuję na dwóch pełno-klatkowych aparatach Canona 5d markIII z optyką stało-ogniskową z linii  luxury również Canona.

Czy otrzymamy po ślubie zdjęcia ślubne na płycie DVD?

Tak, otrzymacie Państwo zdjęcia w wysokiej jakości przygotowane do wysokiej jakości wydruku.

Czy możemy nie zgodzić się na wykorzystanie zdjęć na stronie internetowej?

Tak, istnieje taka możliwość ale do ceny zlecenie należy doliczyć wtedy 20%. Zależy mi by moje prace były pokazywane moim przyszłym klientom. Staram się powiększać swoje portfolio i ubogacać je pięknymi zdjęciami. Bez obawy zdjęcia są zabezpieczone przed pobraniem przez osoby niepowołane a 90% osób odwiedzających moją stronę to osoby z polecenia :)

Czy prowadzisz legalną działalność gospodarczą?

Tak, posiadam legalną działalność gospodarczą i odprowadzam podatki. Podpisuję również z Państwem umowy w których zawarte są wszystkie ważne ustalenia dotyczące fotografowanej uroczystości.

Na czym polega obróbka zdjęć, którą wykonujesz?

Zdjęcia są poddawane obróbce tzn. koryguję kontrast, ekspozycję, balans bieli, nasycenie, czasem kadrowanie. Istnieje możliwość pełnego retuszu ale z reguły staram się by zdjęcia wyglądały naturalnie i możliwie najpiękniej. Wszystkie zdjęcia są wykonywane na dwóch kartach pamięci jednocześnie by były jeszcze bezpieczniejsze. Format w którym wykonuję zdjęcia to RAW, daje on możliwość edycji w programach graficznych przy zachowaniu największej rozpiętości tonalnej i jakości obrazu. Plik wyjściowy formatu RAW może zajmować dziesięciokrotnie więcej miejsca na karcie niż JPG.

Czy istnieje możliwość podpisania umowy na odległość tzn. zdalnie?

Tak, istnieje taka możliwość podpisaną wypełnioną umowę wysyłam listem poleconym. Wszelkie ustalenia są dokonywane droga milową lub telefoniczne. W dalsze zakątki Polski wybieram się zazwyczaj dzień wcześniej tak by mieć odpowiedni zapas sił i czasu na wykonanie zlecenia.

Ile otrzymujemy zdjęć na płycie DVD?

Średnio z reportażu wyselekcjonowanych i obrobionych zdjęć oddaje w okolicy 450szt to w zupełności wystarczy by opowiedzieć Państwa historię i wybrać najlepszą setkę do foto- albumu. Z pleneru oddają do 150 zdjęć i staram się zabrać moich klientów w kilka ciekawych miejsc często oddalonych od siebie nawet o kilkadziesiąt kilometrów. Wszystko zależy od Państwa chęci i wspólnych pomysłów. Możemy się wybrać nawet samolotem w dowolny zakątek Europy i nie tylko, jeśli o mnie chodzi nie mam nic przeciwko :)

Czy możemy się z Panem spotkać i omówić ofertę?

Z chęcią się z Państwem spotkam i opowiem o swojej pracy, pokażę również gotowe realizację i albumy. Będzie to dobry czas na ocenę również mojej osobowości i tego czy zechcecie być w moim towarzystwie tego ważnego dnia.

Czy posiadasz jakieś referencje?

Jestem członkiem Zrzeszenia Profesjonalnych Fotografów Ślubnych zrzeszających tylko najlepszych artystów z całego kraju. Moje członkostwo daje Państwu gwarancję najwyższej jakości wykonywanych usług przez fotografa, który został przyjęty do grona po srogiej ocenie rady artystycznej zrzeszenia.

Ile kosztują twoje usługi?

Wszystko zależy od rodzaju zlecenia, opisz mi szczegóły swojej uroczystości wypełniając formularz w zakładce kontakt postaram się odpowiedzieć możliwie szybko.

Czy możemy przejść na Ty?

Z przyjemnością, taka forma ułatwi nam komunikację.